Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023r.

1. Dzisiaj 2 kwietnia, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Serdeczne podziękowanie ks. Jerzemu Molewskiemu za przeprowadzone rekolekcje oraz Hubertowi i Bartłomiejowi za piękne świadectwa.

Dzisiaj również przypada 18r. śmierci św. Jana Pawła II. Wraz z całym Kościołem pragniemy uwielbić Boga z następcę św. Piotra, który wskazywał nam drogę do świętości. Za Jego wstawiennictwem zanośmy prośby w intencji Ojczyzny, naszych rodzin, młodzieży, chorych, cierpiących oraz w intencji zagubionych w wierze oraz o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek o godz. 16.00 przy kościele św. Antoniego, zakończenie ok. godz. 18.00 przy kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym. 

Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który koncentruje naszą uwagę na TriduumPaschalnym. Jego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, która rozpoczyna się wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy się Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. W dni TriduumPaschalnego Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

3. W Wielki Czwartek, 6 kwietnia, odprawimy o godz. 18.00 Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej.Następnie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia i dziękczynienia za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa oraz święto patronalne sióstr Eucharystek.

4. Wielki Piątek, 7 kwietnia. Nie odprawia się Mszy Świętej. Od godz. 7.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 9.00 – tzw. Ciemna Jutrznia – modlitwa Kościoła psalmami.

Adoracja dzieci wedle porządku ustalonego z katechetami od godz. 10.00 do 12.00. Koronką o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, następnie Droga Krzyżowa.

Nabożeństwo Męki Pańskiej zostanie odprawione o godz. 18.00. Będziemy adorować Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa. Ofiary składane podczas adoracji będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 23.00.​​​​Spowiedź: 7.00-8.00 i 13.00-17.00.

5. Wielka Sobota, 8 kwietnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.00. W Wielką Sobotę do nabożeństwa wieczornego zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 9.00 – tzw. Ciemna Jutrznia – modlitwa Kościoła psalmami.

Adoracja dzieci wedle porządku ustalonego z katechetami od godz. 10.00 do 12.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna. 

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 13.00, a następnie co 20 min. do godz. 17.00. Poświęcenie pokarmów po wsiach należy uzgodnić z proboszczem.​​​Spowiedź: 7.00-8.00 i 13.00-17.00.

Wieczorna celebracja Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Zabieramy ze sobą świece. Adoracja Najśw. Sakramentu przy grobie całonocna.

21.30 – wspólny różaniec;

22.00 – adoracja (prowadzi Domowy Kościół i „Przyjaciele Oblubieńca”);

23.00 – adoracja (prowadzi młodzież).

6. Za tydzień, 9 kwietnia, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja i Msza Święta rezurekcyjna o godz. 6.00. Kolejne Msze święte w tym dniu o godz. 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00.Przypominamy o pięknej tradycji poświęcenia domostwa przed śniadaniem wielkanocnym. Śniadanie wielkanocne rozpoczynamy modlitwą, dzielimy się „święconką” i składamy sobie życzenia. Nie spożywamy alkoholu. 

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Józef Krokos, Andrzej Białojan, Marian Szumicki, Krzysztof Tajniewicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się Wielki Tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *