Zmartwychwstanie Pańskie – 9 kwietnia 2023r.

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Kolejne Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz dekorowaniu i sprzątaniu kościoła, za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy naszemu alumnowi Marcinowi Łukaszewiczowi. Dziękujemy służbie kościelnej: SiostrzeIrenie, Panu Maciejowi, Panu Czesławowi. Siostrom Eucharystkom oraz osobom towarzyszącym przy przygotowaniu Ciemnicy. Słowa podziękowania składamy ks. Karolowi, projektantowi i wykonawcy Grobu Pańskiego.Ks. Andrzejowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza, ks. Michałowi, młodzieży oazowej i scholi parafialnej oraz Panu Piotrowi za oprawę muzyczną i czynny udział w Liturgii. Bractwu św. Antoniego i harcerzom za posługę podczas Liturgii oraz czuwanie modlitewne przy Chrystusie.

2. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych niedzielny. Taca przeznaczona będzie na KUL i Centrum Pastoral-Katechetycz. w Białymstoku.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy przez osiem dni. W oktawie Wielkiej Nocy zapraszamy codziennie na Mszę Św. o godz. 15.00, a przed nią na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nowennę. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu:

• We wtorek, 11 kwietnia, na trzeci dzień Świąt Wielkanocnych, odprawimy na cmentarzu Mszę św. o godz. 10.00 w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Będzie to Msza św. składkowa.

• W sobotę, 15 kwietnia o godz. 19.00, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Wspólnota Płomień JAHWE.

• Za tydzień, 16 kwietnia, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ofiary do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Caritas. Do przyszłej niedzieli można jeszcze przynosić skarbonki z jałmużny wielkopostnej.

Również za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

KŻR zapraszamy na konferencję: „Ufać Bożemu Miłosierdziu” o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Krzysztof Tajniewicz, Genowefa Możejko. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *