Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023r.

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – czas uczenia się wrażliwości i szczególnej troski o ludzi będących w potrzebie duchowej i materialnej. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

Dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

KŻR zapraszamy na konferencję: „Ufać Bożemu Miłosierdziu” o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. Chcemy dziś w sposób szczególny podziękować wszystkim wolontariuszom naszego parafialnego zespołu Caritas za ich poświęcenie, ogromne zaangażowanie, za bezinteresowne niesienie pomocy wszystkim potrzebującym. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają nasz parafialny Zespół Caritas. Dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem są przeznaczone na Caritas. 

2. W Wielki Piątek złożyliśmy ofiarę na Grób Pański w Jerozolimie w wysokości 4370zł, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny ofiara na KUL wyniosła 4030zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Obchodzimy w tym roku 100-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii oraz 80-lecie posługi Sióstr Eucharystek w naszej parafii. Z tej okazji udzielona została przez Papieża Franciszka możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod następującymi warunkami: nawiedzenie kaplicy sióstr Eucharystek lub kościoła parafialnego św. Antoniego, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Osoby starsze i chore mogą uzyskać odpust, odrzucając wszelkie przywiązanie do grzechu i ofiarując Bogu swoje modlitwy i cierpienia. Rok jubileuszowy i możliwość uzyskania odpustu trwa od 19 marca 2023r. do 19 marca 2024r.

4. W tym tygodniu:

• W sobotę, 22 kwietnia, przybędzie do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Seniorów Archidiecezji Białostockiej. Mszy świętej o godz. 10.00 przewodniczył będzie ks. Abp Senior Edward Ozorowski. Wszystkich naszych seniorów zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Za tydzień, 23 kwietnia, Niedziela Biblijna, która rozpocznie tydzień biblijny.

5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *