III Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023r.

1. Dzisiaj w Kościele Katolickim obchodzona jest Niedziela Biblijna oraz 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jest to czas, który zaprasza nas do pogłębionej lektury i słuchania Słowa Bożego, aby lepiej przeżyć spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. W tym tygodniu:

• Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, została przesunięta z racji dzisiejszej niedzieli wielkanocnej na poniedziałek 24 kwietnia. Msze św. według porządku dnia powszedniego.

• We wtorek, 25 kwietnia, obchodzimy Święto św. Marka Ew. W tym dniu przypadają imieniny Proboszcza ks. Jarosława Ciuchny oraz ks. Marka Solniczka, którzy proszą o modlitwę w swojej intencji. 

• Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, została przesunięta na środę 26 kwietnia. Msze św. według porządku dnia powszedniego. W związku z Uroczystością św. Jerzego, intencje mszalne indywidualne i składkowe o zdrowie i ocalenie dobytku, będą przyjmowane w zakrystii dzisiaj i w środę po każdej Mszy św. We środę przed wieczorną Mszą św. zostaną odprawione okolicznościowe modlitwy do św. Jerzego.

• W piątek, 28 kwietnia, przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Sokółkę oraz mieszkańców powiatu sokólskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i wszystkich, którym zawdzięczamy naszą niepodległość.

• W sobotę, 29 kwietnia, obchodzimy Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła. Również w tym dniu przypada 44. Rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym jubilacie.

• Za tydzień w niedzielę, 30 kwietnia, upamiętnimy 160. Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego na naszych terenach. W tej intencji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00. Po Mszy św. zostanie poświęcony pomnik ku Powstania Styczniowego umiejscowiony na placu kościelnym. Po poświęceniu odbędzie się w Sali pielgrzyma prelekcja historyczna Leszka Postołowicza o Powstaniu Styczniowym na Sokólszczyźnie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w uroczystości

4. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Ś.P. Jadwiga Naumczyk. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *