IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023r.

1. Dzisiaj upamiętnimy 160. Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego na naszych terenach. W tej intencji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00. Po Mszy św. zostanie poświęcony pomnik ku Powstania Styczniowego umiejscowiony na placu kościelnym. Po poświęceniu odbędzie się w Sali pielgrzyma prelekcja historyczna Leszka Postołowicza o Powstaniu Styczniowym na Sokólszczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału.

2. Jutro rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe, które będzie odprawiane codziennie przed wieczorną Msząśw., czyli o godz. 17.30. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach oraz w rodzinnym gronie. Przy tej okazji zadbajmy o krzyże przydrożne i kapliczki. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do uczestniczenia w Nabożeństwie Majowym w naszym kościele.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

4. W tym tygodniu:

• We wtorek, 2 maja, obchodzimy Dzień FlagiRzeczypospolitej Polskiej. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi w swoim domostwie. 

• W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki Polski oraz Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po skończonej Mszy św. nastąpi uroczysty przemarsz pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się ciąg dalszy uroczystości patriotycznych. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę wszystkich serdecznie zapraszamy. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

• We czwartek, 4 maja, wspominamy św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków. W naszych modlitwach wypraszajmy Boże łaski strażakom i ich rodzinom oraz módlmy się o bezpieczną służbę dla nich.

I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

• W piątek, 5 maja, Pierwszy Piątek miesiąca, Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30 i 15.00.

• W sobotę, 6 maja, obchodzimy Święto św. Apostołów Filipa i św. Jakuba. I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Również w sobotę, 6 maja, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Przy zapisach potrzebny jest pesel do ubezpieczenia. Koszt 100zł. Wyjazd 5.00 z placu przy kościele, powrót ok. 23.00.

• Za tydzień, 7 maja, Pierwsza Niedziela miesiąca– po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Nabożeństwo majowe po sumie i o 17.30. Taca przeznaczona będzie na AWSD w Białymstoku.

Również za tydzień w niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania w 2024r. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie organizacyjne. Przygotowanie do bierzmowania dotyczy wyłącznie uczniów klas 8 SP lub starszych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do tego sakramentu.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Maria Wysocka, Halina Jadwiga Wirkowska, Janina Szoda. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *