V Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023r.

1. Pierwsza Niedziela miesiąca – po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w 2024r. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie organizacyjne. Przygotowanie do bierzmowania dotyczy wyłącznie uczniów klas 8 SP lub starszych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do tego sakramentu.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Haliny Jadwigi Wirkowskiej, Msza Św. zostanie odprawiona 14 maja o godz. 9.30 oraz w związku z pogrzebem: Ś.P. Reginy Szumiel, Msza Św. zostanie odprawiona 28 maja o godz. 8.00. 

3. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 8 maja, obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Jest to dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiegoi naszego Księdza Stanisława Gniedziejko, o których pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając im obfitość Bożych łask.

• W sobotę, 13 maja, oddajemy cześć M.B. Fatimskiej. Zapraszamy na Eucharystyczny Dzień Skupienia. W programie: Koronka do Najświętszego Sakramentu, Konferencja, Modlitwa Słowem, Eucharystia. Początek o godz. 13.00, zakończenie Mszą św. o godz. 15.00.

O godz. 19.00 Wieczór uwielbienia poprowadzi Wspólnota Płomień JAHWE. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Za tydzień w niedzielę, 14 maja, odbędą się powiatowe obchody „Dnia Strażaka”. Msza św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona w intencji strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ich rodzin. Po skończonej Mszy św. nastąpi uroczysty przemarsz na plac przed Komendą Straży Pożarnej w Sokółce, gdzie odbędzie się ciąg dalszy uroczystości. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

Za tydzień w niedzielę Rocznica Komunii świętej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek, 12 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.Taca przeznaczona będzie na cele remontowo budowlane naszej parafii.

Tegoroczna I Komunia św. w naszej parafii została zaplanowana na niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, 21 maja, na godz. 11.00.

4. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Ś.P. Regina Szumiel. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *