VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023r.

1. Dzisiaj odbędą się powiatowe obchody „Dnia Strażaka”. Msza św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona w intencji strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ich rodzin. Po skończonej Mszy św. nastąpi uroczysty przemarsz na plac przed Komendą Straży Pożarnej w Sokółce, gdzie odbędzie się ciąg dalszy uroczystości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowo budowlane naszej parafii.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. W Sokółce przy ulicy Targowej 6 w budynku „SUR” znajduje się Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Zapraszamy osoby, które zakończyły edukację i pozostają w domach. W ośrodku odbywają się ciekawe zajęcia plastyczne, ceramiczne, taneczno-ruchowe oraz kulinarne. Niepełnosprawni mają tu również wsparcie psychologa i logopedy. Uczestnictwo jest bezpłatne. Telefon: 531-025-900.

4. Biuro Radia „Maryja” organizuje dwudniową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 8-9 lipca. Koszt wyjazdu z noclegiem 180zł. Zapisy oraz wpłaty w Biurze Radia „Maryja”.

5. W tym tygodniu:

• We wtorek, 16 maja, obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli. W intencji Ojczyzny modlimy się podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Od piątku, 19 maja, rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy odprawiali codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego o 17.30 oraz przed Mszą św. o godz. 15.00. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.

• Za tydzień w niedzielę, 21 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W związku z tym w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę będziemy tradycyjnie modlili się o dobre urodzaje.

Również za tydzień Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafiipodczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Polecajmy w modlitwie wszystkie dzieci oraz ich rodziny. Aby umożliwić uczestnictwo w uroczystości rodzinom dzieci pierwszokomunijnych, prosimy o wyrozumiałość i zorganizowanie sobie uczestnictwa we Mszy Św. w innych godzinach.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawła II, którego organizatorem jest Powiatowy Dom Kultury w Sokółce. Wystąpią zespoły Jemioła, Exit, Sokólskie Wrzosy, Solatium. Serdecznie zapraszamy.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *