Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. Polecajmy w modlitwie wszystkie dzieci oraz ich rodziny. 

Po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawła II, którego organizatorem jest Powiatowy Dom Kultury w Sokółce. Wystąpią zespoły Jemioła, Exit, Sokólskie Wrzosy, Solatium.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone napotrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe naszej parafii zebraliśmy 11 030zł.

3. W niedzielę, 11 czerwca, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała Festyn Parafialny związany z odpustem ku czci św. Antoniego. Niech to będzie czas wspólnego dziękczynienia dobremu Bogu za Jego Opatrzność i łaskę, czas wspólnego świętowania w gronie parafian. Szczegółowy plan został umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

4. W tym tygodniu:

• W piątek, 26 maja, przypada wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w naszej wdzięcznej modlitwie o naszych matkach.

• W sobotę, 27 maja, zapraszamy zelatorów i członków KŻR na dekanalne spotkanie formacyjne. Spotkanie odbędzie się w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Zielonym Osiedlu. Początek o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. W ramach spotkania będziemy dzielić się aktualnymi problemami i propozycjami formacyjnymi dla KŻR.

• Za tydzień w niedzielę, 28 maja, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odprawiamy codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego o 17.30 i o godz. 15.00.Za dwa tygodnie kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

5. W minionym tygodniu odeszły do Pana: Ś.P. Romualda Maciejewska, Leokadia Naruszewicz, Krystyna Lenkiewicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *