Zesłanie Ducha Świętego – 28 maja 2023r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz rodzicom dzieci, które obchodziły rocznicę swojej Komunii za dary ołtarza złożone na potrzeby naszego kościoła.

3. W najbliższą sobotę, 3 czerwca, odbędzie się X Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do naszego diecezjalnego Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Serdecznie zapraszamy kapłanów, katechetów, wychowawców i rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium:

10.00. Koncert ewangelizacyjny scholi dziecięcej „Winnica”.

11.00. Msza św. koncelebrowana (przy ołtarzu polowym na placu).

Przewodniczy J.E. Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

​Akt zawierzenia dzieci Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu.

12.30 – 15.00. Spotkanie integracyjne na stadionie miejskim

(gry, zabawy, stragany, stoiska, park rozrywki).

4. Od przyszłej niedzieli zapisujemy intencje na pierwsze półrocze 2024 roku. Prosimy o przemyślane rezerwacje intencji, nie tworzenie niepotrzebnych kolejek oraz o jednoczesne składanie ofiar na ten cel.

5. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Niebo nie może czekać – Historia Carlo Acutisa”. Jest to kino pełne dobrych emocji i umocnienia wiary opowiadające o 15-letnim bł. Carlo Acutisie, Bożym influenserze, rozkochanym w Eucharystii. Seans odbędzie się 18 czerwca, niedziela, o godz. 13.00 w sokólskim Kinie „Sokół”. Bilety do nabycia w kasie kina. Serdecznie zapraszamy!

6. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 29 maja, drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Dzień Chorych w naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. Msza św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona w intencji chorych, podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o przywiezienie chorych do kościoła na tę Mszę św. Będzie to Msza św. składkowa. Kancelaria będzie nieczynna.

• We wtorek, 31 maja, przypada Święto Nawiedzenia NMP. 

• Czwartek, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka – modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci. Rozpoczniemy Nabożeństwo Czerwcowe, które będzie odprawiane codziennie przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17.30. I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy przeżywali dzień modlitw o uświęcenie kapłanów połączony z Archidiecezjalną Pielgrzymką kapłanów do naszego Sanktuarium. Początek o godz. 14.00, a w programie konferencja duchowa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Z tego powodu nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 15.00. Do udziału we wspólnej modlitwie z kapłanami i biskupami wszystkich serdecznie zapraszamy.

• Pierwszy Piątek miesiąca, 2 czerwca, Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i o 17.30.

• 3 czerwca, I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30.

O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

• Za tydzień, Pierwsza Niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Jan Sawicki, Waldemar Ciborski, Grzegorz Żmojda. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *