Trójcy Przenajświętszej – 4 czerwca 2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Pierwsza Niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja.

W zakrystii zapisujemy intencje na pierwsze półrocze 2024r. Prosimy o przemyślane rezerwacje intencji, nie tworzenie niepotrzebnych kolejek.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

W tym dniu odprawimy Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.00. Główna Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona przy ołtarzu polowym, a następnie odbędzie się procesja ulicami naszego miasta do kolejnych ołtarzyków. Udział w Procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem naszej wdzięczności za ten wielki Dar. Procesja wyruszy od ołtarza polowego, przez główną bramę, ul. Grodzieńską, ul. Piłsudskiego, ul. Sikorskiego, ul. Mickiewicza i wróci do ołtarza polowego. Prosimy o tradycyjne przygotowanie ołtarzy: pierwszy na ul. Grodzieńskiej, drugi przy budynku Starostwa, trzeci na ul. Mickiewicza i czwarty na ołtarzu polowym. Zapraszamy do pomocy wszystkie chętne osoby. Prosimy o przygotowanie sprzętu procesyjnego, o zaangażowanie do niesienia poduszek i chorągwi, dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich strojach. Nad porządkiem podczas procesji czuwają służby porządkowe i harcerze.

W tym dniu zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Wspólnota „Płomień Jahwe”. Początek o godz. 19.00.

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne, nabożeństwo czerwcowe a po nim procesja wokół kościoła będą odprawiane codziennie przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17.30. Jedynie za tydzień w niedzielę Nieszpory i procesja będą po sumie, czyli po Mszy o godz. 11.00.

4. Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji.Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

5. Za tydzień w niedzielę, 11 czerwca, nasza wspólnota będzie przeżywała I Festyn Parafialnyzwiązany z odpustem ku czci św. Antoniego. Niech to będzie czas wspólnego dziękczynienia dobremu Bogu za Jego Opatrzność, dobroć i łaskę za przyczyną św. Antoniego. Szczegółowy plan został umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na cele remontowo budowlane naszej parafii. Z racji festynu nie będzie spotkania KŻR. Spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 18 czerwca.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Ewa Mozolewska, Józef Zajczyk, Halina Żukiewicz, Ireneusz Mućwicki. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *