Przemienienie Pańskie – 6 sierpnia 2023r.

1. Dzisiaj przypada Święto Przemienienia Pańskiegooraz Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Taca przeznaczona jest na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. 31. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Wierzę w Kościół”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2023 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej w drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie. Wymagany jest ważny dowód osobisty. 

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: 

• przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

• osobiście w dniach 14-18 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. 

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.

4. W tym tygodniu:

• We wtorek, 8 sierpnia, wspominamy św. Dominika.

• W środę, 9 sierpnia, obchodzimy Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy.

• We czwartek, 10 sierpnia, przypada Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.

• W piątek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary.

• Za tydzień, 13 sierpnia, druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby konserwatorskie i remontowe naszej parafii i kościoła.

Również w niedzielę będziemy gościli siostry Pallotynki z Centrum Misyjnego z Warszawy.Podczas wszystkich Mszy św. będą dzieliły się doświadczeniem misyjnym. Przed kościołem będzie można złożyć ofiary na budowę szkoły w Kamerunie.

5. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Ś.P. Barbara Grygorczyk. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *