19 Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnejsiostry Pallotynki z Centrum Misyjnego z Warszawy.Dziękujemy za podzielenie się doświadczeniem misyjnym i wspólną modlitwę. Przed kościołem siostry będą zbierały ofiary na budowę szkoły w Kamerunie.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 14 sierpnia, wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego. W tym dniu modlimy się za poległych w obozach i więzieniach.

• We wtorek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP (M.B. Zielnej). Porządek Mszy św. niedzielny. O 21.00 Apel Jasnogórski. Poświęcenie kwiatów i ziół po każdej Mszy Świętej. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalne Radio „I”.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest również pamiątką Cudu nad Wisłą z 1920r. oraz świętem Wojska Polskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.00, podczas której modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Wojska Polskiego oraz o Boże bł. przy pracach polowych podczas żniw. Na Mszę Św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie wieńców dożynkowych z poszczególnych wsi. Po skończonej Mszy św. nastąpi uroczysty przemarsz pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się ciąg dalszy uroczystości patriotycznych.

• We czwartek, 17 sierpnia, wspominamy św. Jacka.

• Za tydzień w niedzielę, 20 sierpnia, odbędzie się IX Piesza Pielgrzymka do Różanegostokuśladami Ś.P. ks. Dariusza Sańko. Z naszego kościoła wyruszy o godz. 6.00, zakończy się Mszą św. o godz. 16.00 w Różanymstoku. Chętnych do pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.

• W poniedziałek, 21 sierpnia, będziemy gościli uczestników Pieszej Pielgrzymki do Wilna. Zatrzymają się na odpoczynek w Malawiczach Dolnych. Serdecznie prosimy mieszkańców na czele z Panem Sołtysem o zorganizowanie posiłku i odpoczynku dla pielgrzymów. 

4. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Ewa Dargiewicz, Janina Łozowska, Wojciech Salik. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *