20 Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023r.

1. Serdeczne podziękowania sołtysom i mieszkańcom wsi Kraśniany, Bogusze, Boguszowski Wygon, Malawicze Dolne, Starostwu Powiatowemu i uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych. Natomiast Sołtysowi i mieszkańcom wsi Malawicze Dolne i Górne już dziś dziękujemy za organizację posiłku i odpoczynku w dniu jutrzejszym dla pielgrzymów zdążających do Wilna.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe naszego kościoła złożyliśmy na tacę ofiarę w kwocie 7 390zł. Natomiast siostra Pallotynka zebrała do puszek na budowę szkoły w Kamerunie kwotę 23 240zł. „Bóg zapłać za każdy dar serca”!

3. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego.Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio do naszego parafialnego oddziału Caritas.

4. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 21 sierpnia, wspominamy Papieża Piusa X.

• We wtorek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie NMP Królowej.

• We czwartek, 24 sierpnia, obchodzimy Święto św. Bartłomieja, Ap.

• W sobotę, 26 sierpnia, przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez wstawiennictwo M.B. modlimy się o łaski potrzebne dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

• Za tydzień w niedzielę, 27 sierpnia, odbędzie się przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Pomoc poszkodowanym podczas powodzi w Słowenii.

5. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Ś.P.Genowefa Gutowska. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *