21 Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023r.

1. Dzisiaj przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc poszkodowanym podczas niedawnej powodzi w Słowenii.

Witamy serdecznie w naszej parafii nowych kapłanów i siostry zakonne. Dołączyli do nas: ks. Tobiasz Stasiński, ks. Mariusz Okułowicz, ks. Rafał Zakrzewski oraz Siostry Eucharystki: nowa przełożona domu s. Anna Czajka i s. Dorota Zajkowska. Życzymy Bożego błogosławieństwa i mocy Ducha Świętego w posłudze w naszej parafii.

Jednocześnie dziękujemy odchodzącym z naszej parafii: ks. Michałowi Lewkowskiemu, ks. Andrzejowi Baszko, ks. Franciszkowi Walenciejowi oraz s. Krystynie Grzeszczuk za wspaniałą i owocną pracę w naszej parafii. Naszą wdzięczność łączymy z modlitewną pamięcią.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Barbary Grygorczyk. Msza Św. zostanie odprawiona w niedzielę, 24 września, o godz. 9.30.

3. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 28 sierpnia, wspominamy św. Augustyna, Bp i Dr K-ła.

• We wtorek, 29 sierpnia, przypada wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

• W piątek, 1 września, obchodzimy 84 rocznicęwybuchu Drugiej Wojny Światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.

• 2 września, I Sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

• Za tydzień, 3 września, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. 

Również za tydzień w niedzielę odbędą się Dożynki Gminne organizowane przez Burmistrza Sokółki Ewę Kulikowską, SołectwoIgryły i parafię Wniebowzięcia NMP. Rozpoczęcie Mszą św. polową we wsi Igryły o godz. 11.00, a następnie plenerowy festyn dożynkowy. 

4. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P.Stanisław Kondrat, Zdzisława Żebrowska, Elżbieta Tochwin. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *