23 Niedziela Zwykła – 10 września 2023r.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła, natomiast ofiary składane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne. KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. 

Również dzisiaj zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne. Przygotowanie do bierzmowania dotyczy wyłącznie uczniów klas pierwszych szkoły średniej lub starszych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili do tego sakramentu.

2. Siostry Eucharystki zapraszają wszystkich chętnych do grupy „Wieczernik”, która spotyka się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00, w kaplicy Sióstr przy ul. Wróblewskiego 4.

3. W tym tygodniu:

• We wtorek, 12 września, przypada wspom.Najświętszego Imienia Maryi. Wspomnienie zostało ustanowione przez Papieża Innocentego XI po zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego nad Turkami w bitwie pod Wiedniem w 1683r.

O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców, wolontariuszy i podopiecznych Parafialnego Caritas.

• We czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 15.00 i 18.00.

• W piątek, 15 września, obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej.

• W sobotę, 16 września, wspominamy św. Korneliusza i św. Cypriana. Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

Sobotni Wieczór Uwielbienia, poprowadzi Wspólnota „Płomień Jahwe”. Początek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

• Za tydzień w niedzielę, 17 września, będziemy uroczyście obchodzić w naszym mieście 103. Rocznicę Bitwy Niemeńskiej. W programie m.in.:

10.30 – złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym na grobach żołnierzy poległych w Bitwie Niemeńskiej w1920r.

11.00 – Msza Św. z udziałem władz miejskich i powiatowych, wojska, przedstawicieli służb mundurowych i pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej z Sokółki. Mszy św. będzie przewodniczył Bp Henryk Ciereszko, Biskup pomocniczy Archidiecezji Białostockiej. 

12.00 – Złożenie kwiatów przy Pomniku Zesłańców Sybiru.

12.15 – Uroczysty przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych.

4. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *