26 Niedziela Zwykła – 1 października 2023r.

 1. Serdeczne, płynące z serca, podziękowania Ojcom redemptorystom: Mariuszowi, Grzegorzowi, Zbigniewowi i Janowi, którzy przez cały miniony tydzień przygotowali nas podczas misji do dzisiejszej uroczystości.
 2. Dzisiaj 15. Rocznica Cudu Eucharystycznego w naszej świątyni. Centralnym przeżyciem będzie Jubileuszowa Msza św. o godz. 11.00 odprawiona przy ołtarzu polowym, pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego, transmitowana przez TV TRWAM.
  Następnie w ciągu dnia:
  13.00 – 18.00 – Wystawienie Cząstki Ciała Pańskiego do publicznej adoracji (na ołtarzu głównym w kościele).
  14.30 – Różaniec.
  15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  17.30 – Nieszpory Eucharystyczne.
  Pozostałe Msze Św. w dniu dzisiejszym o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
 3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.
 4. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 17.30 (jedynie w niedziele o godz. 14.30 a we czwartki o godz. 17.00). Za odmówienie jednej części Różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16.00. Różaniec młodzieżowy w piątki o 17.30.
 5. Od poniedziałku, 2 października, rozpoczynamy w naszej świątyni remont prezbiterium, który będzie trwał do 30 listopada. Wszystkie zaplanowane Msze św. będą odprawiane w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
 6. Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom działający w Sokólskim Ośrodku Kultury zaprasza na pokaz filmu „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. Film opowiada historię niedawno beatyfikowanej rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Markowej, którzy oddali życie za ratowanie Żydów. Seans odbędzie się we czwartek, 5 października, o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy!
 7. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek, 2 października, wspom. Świętych Aniołów Stróżów.
  • W środę, 4 października wsp. św. Franciszka z Asyżu. Dzień imienin papieża Franciszka, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.
  • We czwartek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • 6 października, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • W sobotę, 7 października, wspominamy M.B. Różańcową. Jest to również I Sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  • Za tydzień, 8 października, druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła.
  Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas 2 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.
  Również na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Sali pielgrzyma.
  KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.
  Od przyszłej niedzieli będziemy zapisywali wypominki za zmarłych. Kartki wspominkowe zostaną wyłożone w tygodniu na stoliku w nawie głównej.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Jadwiga Stelmaszek, Elżbieta Baranowska, Wiesław Muszler, Henryk Czeczko. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
 9. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *