27 Niedziela Zwykła – 8 października 2023r.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Wypominki za zmarłych zapisujemy w kancelarii i zakrystii. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku.

Dziś zapraszamy rodziców i dzieci klas 2 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Również na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Sali pielgrzyma.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, wspólny różaniec o godz. 14.30.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Seminarium Duchowne w Białymstoku prosi – oprócz zboża – o płody rolne: ziemniaki, warzywa, owoce, jajka lub produkty o długim terminie ważności. Dary można zwozić do nieużywanej kaplicy pogrzebowej przy kościele, skąd zostaną odebrane w najbliższy wtorek ok. godz. 14.00. W zbiórce prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.

4. Rozpoczęły się prace porządkowe na cmentarzu. Przypominamy i prosimy, aby porządkując mogiły swoich zmarłych nie zaśmiecać innych miejsc w pobliżu. Wszystkie pozostałości wynosimy do kontenerów. Jedynym wyjątkiem są liście, trawa, ziemia, gałęzie – to wyrzucamy obok kontenerów, przy lesie. Pomnikarzy prosimy, aby przy wymianie pomników nie zostawiali gruzu – mają obowiązek zabrać pozostałości, a nie wyrzucać. Drewniane krzyże prosimy przynosić do ołtarza polowego na nowym cmentarzu, stamtąd będą zabierane. Po przyszłej niedzieli rozpoczniemy kompleksowe sprzątanie cmentarza.

5. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 10 października, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców, wolontariuszy i podopiecznych Parafialnego Caritas.
  • W piątek, 13 października, wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego – święto patronalne Sióstr Służek NMP Niepokalanej, które posługują na terenie naszej parafii. Pamiętajmy o naszych siostrach w modlitwie.
  • W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Naszą wdzięczną modlitwą ogarniamy nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły w dniu ich święta. Do wspólnej modlitwy zapraszamy na Mszę św. o godz.. 18.00. Również w sobotę odbędzie się doroczna pielgrzymka duszpasterstwa Emerytów i Rencistów Archidiecezji Białostockiej (Seniorów) do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00, a po niej odbędzie się koncert chórów seniorskich.
  • Za tydzień w niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejną Rocznicę wyboru papieża św. Jana Pawła II oraz XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Zbierzemy ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Andrzej Panasewicz, Helena Szumińska, Tadeusz Gieniusz, Marian Garbaczewski, Mieczysław Krempa. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *