28 Niedziela Zwykła – 15 października 2023r.

 1. Dzisiaj przeżywamy kolejną Rocznicę wyboru papieża św. Jana Pawła II oraz XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  Również dziś zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.
 2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za płody rolne złożone na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku.
 3. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Kartki wspominkowe zostały wyłożone na stolikach w nawie głównej.
 4. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha. Kurs Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny. Jest to czas, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Początek w środę, 18 października, o godz. 18.30 w Sali konferencyjnej punktu informacji turystycznej SOK (Kamienica Tyzenhauza).
 5. Obchodzimy w tym roku 100-lecie powstania Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, które w naszej parafii posługują od 73 lat. Z tej okazji w najbliższą niedzielę odprawiona zostanie Uroczysta Jubileuszowa Msza św. o godz. 11.00, której przewodniczył będzie ks. Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek, 16 października, wspominamy św. Jadwigę Śląską.
  • We środę, 18 października, przypada Święto św. Łukasza, Ew., który patronuje Służbie Zdrowia. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki oraz cały personel medyczny upraszając Bożego błogosławieństwa.
  • We czwartek, 19 października, wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.
  • Wszystkich lektorów zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek, 20 października. Spotkanie rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18.00, a następnie spotkanie w sali na plebanii.
  • W sobotę, 21 października, Wieczór uwielbienia poprowadzi Wspólnota Płomień JAHWE. Początek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!
  • Za tydzień, 22 października, Niedziela misyjna, którą rozpoczniemy tydzień misyjny. Taca będzie przeznaczona na misje. Kazania misyjne wygłosi o. Marek Pasiuk.
  Zapraszamy do grona ministrantów wszystkich chętnych chłopców od 4 klasy SP wzwyż. Zapisy po każdej Mszy św. u ks. Tobiasza.
  Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Nieszpory o Matce Bożej Królowej Polski w wykonaniu Orkiestry i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 15.00, koncert o godz. 16.00. więcej informacji na plakacie i naszej stronie internetowej. Zapraszamy!
 7. W minionym tygodniu odszedł do Pana: Ś.P. Jarosław Szulewski. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
 8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *