IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024r.

  1. Gościmy w naszej parafii J.E. ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolitę
    Białostockiego. Jest to tzw. Wizytacja kanoniczna, która odbywa się co 5 lat.
    W piątek Ks. Arcybiskup odwiedził placówki oświatowe naszej parafii, domy
    zakonne, kapłańskie i chorych. Dziękujemy za wspaniałą organizację spotkań,
    ciepłe przyjęcie, obecność i dar modlitwy.
    Dzisiaj jest z nami, w naszej parafii, w naszej świątyni, kieruje słowa homilii,
    modli się. Polecajmy dobremu Bogu w naszej wdzięcznej modlitwie naszego
    Drogiego Pasterza upraszając Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask
    i dobrego zdrowia w posłudze w naszej Archidiecezji.
    Dzisiaj również Niedziela Dobrego Pasterza, światowy dzień modlitw
    o powołania. Taca przeznaczona jest na AWSD w Białymstoku.
  2. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na tacę kwotę 10 140zł na potrzeby
    remontowe naszego kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na
    potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.
  3. W tym tygodniu:
    • We wtorek, 23 kwietnia, przypada Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa
    i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. według porządku dnia
    powszedniego.
    • W środę, 24 kwietnia, obchodzimy Uroczystość św. Jerzego, Męczennika,
    Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego
    Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. W związku
    z uroczystością św. Jerzego, intencje mszalne indywidualne i składkowe
    o zdrowie i ocalenie dobytku, będą przyjmowane w zakrystii dzisiaj
    i w środę po każdej Mszy św. We środę przed wieczorną Mszą św.
    zostaną odprawione okolicznościowe modlitwy do św. Jerzego.
    • We czwartek, 25 kwietnia, Święto św. Marka Ew. W tym dniu przypadają
    imieniny Proboszcza ks. Jarosława Ciuchny, który prosi o modlitwę
    w swojej intencji.
    • W sobotę, 27 kwietnia, o godz. 19.00 Wieczór uwielbienia poprowadzi
    Wspólnota Płomień JAHWE. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    • Za tydzień w niedzielę, 28 kwietnia, przypada kolejna rocznica
    odzyskania niepodległości przez Sokółkę oraz mieszkańców powiatu
    sokólskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i wszystkich,
    którym zawdzięczamy naszą niepodległość.
  4. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Stanisław Gauk, Maria
    Bondaryk, Bronisław Deputat. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu
    Bożemu.
  5. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na
    rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *