Trójcy Przenajświętszej – 31 maja 2026r.

1. Dzisiaj 31 maja, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu Powiatowego Zespołu Regionalnego „Jemioła”.

2. 4 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Również I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu odprawimy Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.00. Główna Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona przy ołtarzu polowym, a następnie odbędzie się procesja ulicami naszego miasta do kolejnych ołtarzyków. Udział w Procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem naszej wdzięczności za ten wielki Dar. Procesja wyruszy od ołtarza polowego, przez główną bramę, ul. Grodzieńską, ul. Piłsudskiego, ul. Sikorskiego, ul. Mickiewicza i wróci do ołtarza polowego. Prosimy o tradycyjne przygotowanie ołtarzy: pierwszy na ul. Grodzieńskiej, drugi przy budynku Starostwa, trzeci na ul. Mickiewicza i czwarty na ołtarzu polowym. Zapraszamy do pomocy wszystkie chętne osoby. Prosimy o przygotowanie sprzętu procesyjnego, o zaangażowanie do niesienia poduszek i chorągwi, dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich strojach. Nad porządkiem podczas procesji czuwają służby porządkowe i harcerze.

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne, nabożeństwo czerwcowe a po nim procesja wokół kościoła będą odprawiane codziennie przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17.30. Jedynie za tydzień w niedzielę, 7 czerwca, Nieszpory i procesja po sumie.

Abp Józef Guzdek, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 5 czerwca, wszystkim wiernym w tym dniu przebywającym na terenie naszej Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących.

3. W najbliższą sobotę, 6 czerwca, odbędzie się XIII Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do naszego diecezjalnego Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy kapłanów, katechetów, rodziców wraz z dziećmi. Program na stronie internetowej parafii:

10.00. Koncert ewangelizacyjny scholi dziecięcej „Winnica”.

11.00. Msza św. koncelebrowana (przy ołtarzu polowym na placu).

Przewodniczy J.E. Bp Wiesław Szlachetka, Biskup Pomocniczy Gdański.

Akt zawierzenia dzieci Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu.

12.30 – 15.00. Spotkanie integracyjne na stadionie miejskim (gry, zabawy).

4. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka – modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci.
  • We wtorek, 2 czerwca, o godz. 18.00, odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców, wolontariuszy i podopiecznych Parafialnego Caritas.
  • 5 czerwca, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • 6 czerwca, I Sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy św. o godz. 6.30. O godz. 19.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Wszystkich mężczyzn zapraszamy w tym dniu na Męski Różaniec. Początek o godz. 15.00 Mszą św. w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na os. Zielonym. Następnie przejście z modlitwą różańcową do kościoła św. Antoniego i zakończenie medytacją przed Cudowną Cząstką.

  • Za tydzień w niedzielę, 7 czerwca, pierwsza niedziela miesiąca -Nieszpory i procesja po sumie, czyli po Mszy o godz. 11.00. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Od przyszłej niedzieli zapisujemy intencje na pierwsze półrocze 2027 roku. Prosimy o przemyślane rezerwacje intencji, nie tworzenie niepotrzebnych kolejek oraz składanie ofiar na ten cel.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P.: Andrzej Szyszko, Eugeniusz Wasilewski, Czesław Kirkicki, Witold Rabiczko. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. 

6. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *