1. Dzisiaj 31 maja, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu Powiatowego Zespołu Regionalnego „Jemioła”.
2. 4 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Również I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu odprawimy Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.00. Główna Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona przy ołtarzu polowym, a następnie odbędzie się procesja ulicami naszego miasta do kolejnych ołtarzyków. Udział w Procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem naszej wdzięczności za ten wielki Dar. Procesja wyruszy od ołtarza polowego, przez główną bramę, ul. Grodzieńską, ul. Piłsudskiego, ul. Sikorskiego, ul. Mickiewicza i wróci do ołtarza polowego. Prosimy o tradycyjne przygotowanie ołtarzy: pierwszy na ul. Grodzieńskiej, drugi przy budynku Starostwa, trzeci na ul. Mickiewicza i czwarty na ołtarzu polowym. Zapraszamy do pomocy wszystkie chętne osoby. Prosimy o przygotowanie sprzętu procesyjnego, o zaangażowanie do niesienia poduszek i chorągwi, dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich strojach. Nad porządkiem podczas procesji czuwają służby porządkowe i harcerze.
Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne, nabożeństwo czerwcowe a po nim procesja wokół kościoła będą odprawiane codziennie przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17.30. Jedynie za tydzień w niedzielę, 7 czerwca, Nieszpory i procesja po sumie.
Abp Józef Guzdek, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 5 czerwca, wszystkim wiernym w tym dniu przebywającym na terenie naszej Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących.
3. W najbliższą sobotę, 6 czerwca, odbędzie się XIII Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do naszego diecezjalnego Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy kapłanów, katechetów, rodziców wraz z dziećmi. Program na stronie internetowej parafii:
10.00. Koncert ewangelizacyjny scholi dziecięcej „Winnica”.
11.00. Msza św. koncelebrowana (przy ołtarzu polowym na placu).
Przewodniczy J.E. Bp Wiesław Szlachetka, Biskup Pomocniczy Gdański.
Akt zawierzenia dzieci Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu.
12.30 – 15.00. Spotkanie integracyjne na stadionie miejskim (gry, zabawy).
4. W tym tygodniu:
- W poniedziałek, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka – modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci.
- We wtorek, 2 czerwca, o godz. 18.00, odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców, wolontariuszy i podopiecznych Parafialnego Caritas.
- 5 czerwca, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
- 6 czerwca, I Sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy św. o godz. 6.30. O godz. 19.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
Wszystkich mężczyzn zapraszamy w tym dniu na Męski Różaniec. Początek o godz. 15.00 Mszą św. w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na os. Zielonym. Następnie przejście z modlitwą różańcową do kościoła św. Antoniego i zakończenie medytacją przed Cudowną Cząstką.
- Za tydzień w niedzielę, 7 czerwca, pierwsza niedziela miesiąca -Nieszpory i procesja po sumie, czyli po Mszy o godz. 11.00. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Od przyszłej niedzieli zapisujemy intencje na pierwsze półrocze 2027 roku. Prosimy o przemyślane rezerwacje intencji, nie tworzenie niepotrzebnych kolejek oraz składanie ofiar na ten cel.
5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P.: Andrzej Szyszko, Eugeniusz Wasilewski, Czesław Kirkicki, Witold Rabiczko. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
6. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.